Blíží se konec roku a vrcholí i sezona holandského biliardu v Ostravě. Že se někteří věnují více přípravě na Vánoce svědčil počet nadšenců přihlášených do turnaje. Ale všechno zlé je k něčemu dobré, však se dovíte.
Po čase se opět objevila výprava ze Slovenska a poprvé velmi úspěšná. Už po prvním kole Jojo ukázal, že si půjde za svým vítězstvím – nakonec pětkrát hrál přes 140 bodů, což je ostravský turnajový rekord. Kdyby v jedné hře neodečítal, měl by jistě i rekord v celkovém počtu bodů v turnaji. Zajímavý byl i boj o zbývající medaile. V polovině soutěžení nebyl žádný výrazný kandidát na stříbrnou medaili, ale druhá část se vcelku vydařila Markovi a před posledním kolem už nebyl moc ohrožován. Zato boj o bronz byl senzační – hned tři borci s prakticky stejným počtem bodů svedli  souboj na život a na smrt. Tono nahrál nejvíce bodů a pro Slovensko vyhrál druhou medaili. Výprava z Bánovců byla dokonce úspěšnější než  ta krnovská, která již podruhé za sebou získala medaile pro všechny reprezentanty varhanářského města. Ano, Míla získala do své sbírky další bronzovou.
Kdo další nezapomene na naše klání, je Boženka – léta dřiny a pravidelných docházek přinesly své ovoce – nádherné druhé místo. Sklonit se musela jen před uměním první Pegy, která se opět dostává do velké formy.
A protože nás bylo vcelku málo, byl uspořádán (téměř již tradiční „vánoční“) malý vyřazovací turnaj. Vyhrál jej přesvědčivě Radim, který si ve finále  spravil náladu a vcelku suverénně přehrál Joja.
Tak to byl ročník 2018 – vcelku zajímavá sezona – první půlrok nenechali Pegy ani Marek sáhnout na zlatou medaili nikoho jiného, ale v druhé části se jim už tak přesvědčivě nedařilo. Na stupních vítězů se objevily nové tváře, škoda že chodilo méně lidí než dřív. Ale dá se říct, že již  vykrystalizovalo to zdravé jádro, které za svou účast bylo odměněno.
Děkujeme všem účastníkům letošních turnajů za přízeň. Nezbývá než popřát klidné, krásné Vánoce a šťastný nový rok, ať Vás zdraví provází a v následujícím Tour de Šupec 2019 Vám přejeme jistou ruku i náklonnost toho potřebného štěstíčka.
V lednu na shledanou!