Ve dnech 26. a 27. května 2017 se výprava z České republiky, stejně jako dvanácti dalších zemí, zúčastnila Mistrovství světa v holandském billiardu ve francouzském Lampertheimu. Na akci se sjelo okolo 240 hráčů a ač hru suverénně ovládli Holanďané, ani my jsme se neztratili v davu.

Turnaj probíhal klasicky: nejprve se odehrála dvě kvalifikační kola o deseti hrách. Z nich, mimo jiné, vzešli i čtyři čeští postupující hráči: Honza R., Honza Z., Eliška Š. a nejúspěšnější Eliška R., jíž se na rozdíl od ostatních podařilo probojovat (přes Holanďanku Jenny Oostenbrink) až do druhého kola hlavního turnaje.

Pátek byl velice úspěšný i pro národní tým, ve složení Honza R., Marek, David, Honza Z. a Radek, jemuž se podařilo přehrát domácí hráče a tím postoupit do vyřazování probíhajícího následující den. V něm se proti nim štěstí bohužel obrátilo zády a po prohře s favorizovaným nizozemským mužstvem český tým těsně podlehl i Švédům a umístil se tak na konečném čtvrtém místě.

Největším úspěchem pro nás byl otevřený turnaj, který přinesl českým hráčům celkem pět medailí. Tři zlaté (Stela v kategorii děti, Šimon v kat. E a Marek v kat. B), jednu stříbrnou (Šimon v kat. děti) a jednu bronzovou (Eliška Š. v kat. D).

Stupně vítězů jednoznačně ovládla holandská oranžová barva. Mezi ženami vyhrála Ida Maytum, z ní skončila Bea Sneller a na třetím místě Elly Mensen. Mezi muži obhájil mistrovský titul Siem Oostenbrink, který zde stejně jako v roce 2015 porazil Dicka Eijlerse, a za nimi se umístil Andries Duinkerken. Holandsko s přehledem kralovalo i týmové soutěži, stříbrné se umístilo Německo a bronz získalo již dříve zmíněné Švédsko.

 

Na fotky z akce se můžete podívat zde:

https://photos.google.com/share/AF1QipPNBrkMwGoeysjyn3I2OZuGKpbWWY4KIGNhzVExsKt4CcpY5dEM7dltHFtAed3mBQ?key=NFZmeEYtZG80VHJabFNOai0zLUtHZS1KRjdpT3ZB

 

A pro video, osobité komentáře a další fotografie doporučuji navštívit stránky slovenské Šúľané:

http://sulana.sk/ms.html