Dne 16.11. se uskutečnil  2. ročník MČR v holandském billiardu, slangově nazývaném ŠUPEC. Akce se konala v  klubu Parník v Ostravě. Zúčastnilo se 25 hráčů převážně z Ostravy a okolí a 9 hráčů dorazilo z Prahy, za což jim patří velké poděkování.

Soutěžilo se v jednotlivcích a týmech.

FOTKY MŮŽETE SHLÉDNOUT NA NAŠÍ FACEBOOK STRÁNCE ZDE

JEDNOTLIVCI

Každý hráč odehrál 10 kvalifikačních her. Prvních 16 hráčů postoupilo do druhé části, která se hrála vyřazovacím systémem (pavouk).

Po těchto dvou základních částech nastoupilo 16 hráčů do vyřazovacích soubojů, které byly nemilosrdné. V první části podle předpokladů postoupili všichni favorité a nic neočekávaného se nestalo, ale v osmifinále se začal lámat chleba a nervozita hráčů stoupala. V osmifinále se nám zrodil první neočekávaný výsledek, kde Honza Růžička (1. Hráč po základní části a favorit na celkového vítěze) prohrál souboj s Mirkou Wardasovou. Do čtvrtfinále se dále probojovali: Martina Gorecká, Josef Ženčák a David Wardas.  Pánský duel Davida a Choseho vyšel lépe pro Choseho a s výsledkem 10:4 postoupil do finále. Dámské čtvrtfinále bylo napínavé až do poslední hry, ve kterém uspěla Martina a postoupila tak do finále proti Chosemu. I přes znatelnou únavu se všichni 4 hráči vrhli do soubojů o medaile. Mirka i ve finále zabojovala a v boji o bronz porazila dalšího favorita na medaile Davida. Ve finále o zlato uspěl Chose výhrou 12:4 nad Martinou a získal tak titul Mistra ČR v holandském billiardu pro rok 2013.

Umístění po základní části a konečné výsledky naleznete již tradičně na této stránce.

 

SOUTĚŽ TÝMŮ

Poprvé jsme do programu zařadili soutěž 3 člených týmů. Každý hráč hrál 3 hry (na 3 různých stolech), každý tým tedy 9 her. Z této kvalifikace se do finálového souboje o 1.-2. místo probojoval tým Klokani a tým Milenci a Kamča :o) a do souboje o 3.-4. místo pak postoupil tým Pegas a tým Bekasta.

Tyto týmy si vzájemným zápasem rozdělili medaile, a dopadlo to následovně:

1. místo získal tým Klokanů (Eliška, Jan a Martina), 2. místo ulovil tým Milenci a Kamča (Chose, Honza a Kamča) a 3 místo získal na poslední chvíli poskládaný tým Bekasta (Beáta, Standa a Hanka).

 

Touto části bylo ukončeno MČR v holandském billiardu a přistoupilo se k předávání cen a medailí.

Mistrovství cenami podpořil internetový obchod www.rekrezona.cz a Mirka Wardasová. Sponzorům a partnerům patří naše velké díky!

Věříme, že se všem zúčastněným hráčům turnaj líbil, načerpali nové zkušenosti a zážitky a příští rok se nás sejde zase o něco víc. Tímto zveme všechny nadšence. Potvrzuje se, že holandský billiard je krásná hra, ve které jde hlavně o to si zahrát a dobře se pobavit. To potvrzuje velmi příjemná atmosféra, která vždy turnaje provází. Řady hráčů se pomalu rozrůstají a věříme, že počet turnajů i klubů v ČR bude růst.

FOTKY MŮŽETE SHLÉDNOUT NA NAŠÍ FACEBOOK STRÁNCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..