Mistrovství ČR v holandském billiardu se konalo 19.11.2016 v krásných prostorách Střediska volného času Méďa v Krnově.

Několik poprvé:

Celý den byl dlouhý a náročný a opět se ukázalo, že vyřazovací boje, kdy se hraje s 20-ti disky na 2 kola přináší řadu nečekaných výsledků a nelze předem určit daného vítěze. Zcela zaslouženě vyhrál Honza Zatloukal, který ve finále porazil domácího Marka Šťastného (Krnov) a na třetím místě skončil Jan Beneš, který přijel až z Prahy.

Všem gratulujeme!

Děkujeme všem, kteří do Krnova přijeli a také Markovi, Elišce a jejich rodině za perfektní organizaci a skvělé pohoštění.

Kompletní výsledky, včetně kategorie dětí a týmy najdete na této stránce.

Foto v orginální kvalitě naleznete zde.

 

Mistrovství České republiky v holandském billiardu pohledem organizátorů

 

Jak je již tradicí, i letos se na podzim konalo mistrovství České republiky v holandském billiardu. Tento ročník však byl v mnoha ohledech výjimečný.

 

Největší novinkou bylo místo konání. Ač v Krnově již druhým rokem zprostředkováváme holandský billiard všem, kdo mají zájem, akci takových rozměrů jsme zatím nepořádali. I proto nás velmi potěšila hojná účast.

 

V sobotu 19. října se ve velkém sále Střediska volného času Méďa sešlo 27 hráčů z celé České republiky. Vyzdvihnout musím rovněž účast týmu ze Slovenska, který k nám přijel nabrat zkušenosti a inspiraci pro provoz tamního začínajícího klubu a také využít příležitosti pro vyhlášení mistra Slovenska.

 

Soutěže se účastnilo několik mladších hráčů v kategorii děti do dvanácti let. Zde po velmi napínavém souboji vyhrála Klárka Nováková. V těsném závěsu za ní se umístili Dominik Šuly na druhém místě a František Šuly na místě třetím.

 

Nejpočetnější skupinou byli dospělí hráči z Krnova, Ostravy, Prahy a již zmíněného Slovenska. V této kategorii jsme byli svědky srdnatých výkonů již v základní části turnaje. Možná i to způsobilo, že vyřazovací část turnaje nám ve většině případů vzala dech. Po litém boji, který obsahoval nervy drásající a velmi těsné souboje, byly vyhlášeny výsledky a hráčům v pořadí: Jan Zatloukal, Marek Šťastný a Jan Beneš byly předány zaslouženě vyhrané medaile.

 

Poslední částí turnaje byla týmová soutěž, do které se zapojilo sedm tříčlenných týmů. Po krátké, ale intenzivní, hře vyhrál tým Spanker (ve složení Jan Beneš, Zbyněk Fojtík a Jan Zatloukal­­­) následován týmem Sjooo (ve složení Jan Růžička, Eliška Růžičková a Josef Ženčák) na druhém místě a týmem Pegas (ve složení David, Pavel a Miroslava Wardasovi) na místě třetím.

 

Na závěr nezbývá než poděkovat. V prvé řadě děkujeme všem hráčům, kteří si udělali čas a vážili cestu až k nám do Krnova. Rovněž jsme vděční všem spoluorganizátorům (konkrétně tedy firmě Firemky z Ostravy a krnovskému Středisku volného času Méďa) a sponzorům (jmenovitě lékárně Medicentrum, městu Krnov, řeznictví U Jorgose a trafice pana ­­Skopalíka), díky nimž jsme byli schopni zajistit lepší zázemí a odměnit vítěze, což výrazně pozvedlo úroveň našeho turnaje. Díky vám všem se Krnov oficiálně stal dalším místem ovlivňujícím celostátní, a v budoucnu možná i mezinárodní, situaci na poli holandského billiardu.

 

Za organizátory Eliška Šťastná